Возрасни Гејмерите Центар

Приклучи се на заедницата на возрасни игри ентузијасти


Сите Платформи Обединетите

Уживајте во крос-платформа игри искуство


Бесплатни Xxx Игри

Не clickbait, само бесплатни порно игри

Парче Од Потфат: Игра Бесплатно Прелистувач Порно Игра Сега

Од Внатрешноста На Игра

 
Игра За Слободни Сега

Парче Од Потфат: Електрични Boogaloo

Зошто здраво – тоа е Јован од Мачка Опашка Продукции и денес, јас сум среќен да биде во можност да го споделам со вас зошто моето студио работеше на за последните 3 години: Парче од Потфат! Ние првично почна SoV назад во август 2015 година и по две години на производство, сфативме дека е време да се работи на продолжението. Тоа е многу случај на оригиналниот SoV имаше многу тврдокорни фанови, но проблемот беше во тоа што не е навистина толку голема игра. Додека ние се обидовме, порно гејминг арена беше уште се прилично зародиш и ние hadn ' t видел било продукции кои беа вистински убиец., Ова е кога Мачка Опашка Продукција одлучи да ги преземе работите во свои раце и добро, тука треба тоа – на плодовите од нашиот труд! Тоа е долго време доаѓа, но ние навистина веруваме дека ние сега имаме еден од најдобрите аниме-инспириран XXX игри кои што некогаш ќе се игра. Дојде пеколот, или висока вода, ќе се обезбеди дека си даде најжешките порно поврзани со игри сесија позната на човекот – или вашите пари назад! О, и да се зборува на пари: важно е да се спомене тука, пред се случува било подлабоко дека Парче од Потфат е сосема бесплатно за вас да се игра., Дека е во право – пријавете се и добијте игри без предавањето еден денар! Прилично слатка, еј?

Свет-класа уметнички дела во SoV

Знаевме кога ќе започнете со оваа игра која дело мораше да биде ѕвездени, значи ние сме среќни што сме ја погоди нашата цел на создавање на таков визуелно одлична игра со одлична уметнички дела од тим на уметници кои знаат аниме естетски подобро од повеќето. Ние ќе државата за евиденција дека нашите hentai е малку повеќе "човечкиот" и реални, но ние сеуште веруваме на weebs таму се случува да се сака добивање на нивните сокови тече во текот на sprites и NPCs тие ќе се среќаваме. Околу 50% од нашиот буџет, отиде во уметнички дела сами за Парче од Потфат, така да подобро крвава и да уживаат во тоа!, Ние го гледавме безброј часови на hentai навистина да се помине за она што ние сакаме и не им се допаѓаат, за жанрот. Верувај ми, тоа е сите за истражувачки цели и ништо друго! Во прилог на нашите големи дела ќе најдете донесена од страна на игра на моторот, ние исто така имаат голем број на картички и сцени за да го отклучите со малку поинаков светкаат и дизајн. Доволно е да се каже дека ние мислиме дека ова е многу начинот на модерна авантура порно потрага игра. Дали сте подготвени да се игра? Ние надевам така!

Избори во Парче на Вложување

Уште една голема фактор кој отиде во нашиот дизајн и распоред пристап беше да се осигура дека SoV имаше одлична смисла на прилагодување и избор. Бидејќи ние очекуваме и сакате луѓето да ја играат играта повеќе пати, тоа е важно што ќе имаат можност да се добие навистина цврста контрола врз она што се случува да бидете во можност да направат информирани избори. Постојат четири главни дрво области на личноста што вашиот карактер ќе се влечат кон како што донесуваат одлуки во текот на играта, со секој од нив понатаму да влијае на вашиот избор по патот., На пример, ако сакате да се биде голем кур на сите, не очекувам да се јавите во корист или две половина пат низ игра. На flipside, ако ви побараат да им служи на секого, шансите се дека неколку NPCs се случува да одат директно над вас, и вие нема да имаат способност да ги запре. Како што напредокот преку Парче од Потфат, исто така, ќе имаат голем број на особини на личноста, кои можете да ги собереш на влијание што вашиот карактер прави и како го прави тоа., Ова е веројатно нашите омилени систем на прогресија и со десетици избори, што ќе сакаат да ги собереш и да избере како да се усвојат нив за вашите специфични игра преку пристап. Вашиот избор е важно тука, така бидете сигурни дека сте обрнувајќи внимание!

Достапност низ сите уреди

Една од најважните работи за нас беше да бидете сигурни дека Парче од Потфат може да се игра со користење на само една рака (ова е за очигледни причини, нели?). Како резултат на тоа, тоа значи дека пренесување на мобилни уреди всушност беше релативно едноставен, особено откако ќе се игра играта директно преку вашиот прелистувач. Парче од Потфат ќе ви обезбеди со ѕвездени пристапност и она што е повеќе, затоа што сите на вашите спаси синхронизирате со серверот, вашиот игра на вашиот телефон ќе го промени вашиот КОМПЈУТЕР издание премногу! Имајте на ум дека ние во моментов целосно ги поддржуваат Chrome, Firefox, Safari, Opera и Edge., Додека другите прелистувачи може да работи само парична казна, овие се оние што ќе се гарантира компатибилноста за. Ние сме, исто така, планира да го објави на превземање-стартер верзија на нашата игра, во не толку далечна иднина – внимавајте на овој простор!

Достигнувања во Парче на Вложување

Сакате да се чувствуваат чувство на постигнување? Ние слушаме. Во patch 1.2, ние додаден 338 уникатен достигнувања, од кои сите имаат обичај уметнички дела кои ќе бидат во можност да го отклучите, како и многу екстра бонуси, како што се единствени гости, локации и NPCs да се вклучат со. Како што напредокот преку Парче од Потфат, ќе сакате редовно да го проверите постигнувањето област да се види колку добро ќе се прави. Ние планираме да додадете повеќе функционалност и карактеристики да достигнувања подоцна по патот, но ние сме прилично среќен со тоа како нештата се сега за сега., Првичните информации од навивачите на двете нашите официјални форуми и Раздор серверот е претежно позитивни: знак дека луѓето навистина уживаат Парче од Потфат и она што на развој на тимот е тоа да го прават тоа најдобро XXX игра наоколу. Исто како и оригиналниот, ние сакаме повратни информации од гејмерите, така што ние сме им го искуство, тие сакаат: без прашања праша. Имајте на ум дека исто како и вашиот спаси напредок, достигнувања се синхронизиран на сите уреди и да ги зачувува: само бидете сигурни дека сте конектирани на истата сметка и сте добро да се оди!

Ви благодариме за преземање на време да се игра Парче од Вложување – се надеваме дека ќе уживате во оваа титула, колку и да мислиме дека ќе. Се грижи и среќни игри – мај вашата авантура тука се најдобрите една си уште да се качат на!

Игра За Слободни Сега